VB-Clinic

Piknik Naukowy

Home »  Bez kategorii »  Piknik Naukowy

Piknik Naukowy

On Czerwiec 12, 2018, Posted by , In Bez kategorii, With No Comments

9 czerwca 2018 firma ERC wraz z członkami konsorcjum VB-Clinic uczestniczyła w Pikniku Naukowym na Stadionie Narodowym. Piknik Naukowy to największa w Europie impreza plenerowa o tematyce naukowej. W tym roku był organizowany przez Polskie Radio oraz Centrum Nauki Kopernik już po raz dwudziesty drugi. Co roku wybierany jest inny temat przewodni, zaś ostatni odbył się pod hasłem „Ruch”. Temat ten wpasowuje się idealnie w profil naszej firmy, jak również jest wprost związany z prowadzonym projektem VB-Clinic „Wirtualna Klinika Równowagi”.

Na naszym stanowisku prezentowane były wybrane trzy gry z przygotowywanego w ramach projektu zestawu. Odwiedzający mogli porozmawiać nie tylko o samych grach, lecz również o technologii, z której korzystamy oraz sposobów rehabilitacji poprzez zabawę. Największym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się gry dynamiczne, czyli Osiołek i Piłkarz, choć przy tej pierwszej grze spotkaliśmy się z drobnymi trudnościami z wytłumaczeniem ruchu, aby poprawnie poruszać postacią. Gra Simon, czyli wybór sekwencji kolorów poprzez poruszanie środkiem ciężkości, był dla ruchliwych dzieci niełatwym zadaniem, jednakże była ona ciekawsza dla osób starszych, które wolą statyczne ćwiczenia.

Przez cały dzień odwiedziło nas kilkaset osób, które chciały dowiedzieć się czym się zajmujemy, jak również poznać i przetestować osobiście proponowane rozwiązania. Dzieci nie raz stały w kolejce, aby zostać testerami i swoją radością z gry pokazać nam, że to co robimy ma sens i warto to rozwijać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *